Trojan'ın Kısmi Şarj için Akıllı Çözümü - 22.06.2015
Derin döngülü aküler, Ağır yük yada kısmi şarj durumları içeren off-grid ve dengesiz akımlı uygulamalarda kullanılan akülerdir. Akünün sürekli kısmi şarja maruz kalması, akünün (sülfatlaşma sebebyle) genel ömrünün hızlı bir şekilde düşürmesi sonucunda maliyeti ve yenileme sıklığını arttırır. Yenilenebilir enerjide kullanılan derin döngülü akülerde kısmi şarjın etkisini izale etmek için adres, Trojan Akünün Akıllı Karbon (Smart Carbon) Teknolojisine sahip ürünleridir. Bu aküler, invertör-yedekleme ve telekom uygulamalarında, üst sınıf endüstriyel ve premium sulu serilerinde standart olarak bulunmaktadır.
 

Trojan AR-GE mühendislik ekibi beş yılı aşkın süre üzerinde çalışarak, kısmi şarjda akünün performansını ve toplam ömrünü artıran Akıllı Karbon özel formülünü geliştirmiştir. 

 

Trojan akü, invertör-yedekleme, telekom ve yenilenebilir enerji uygulamalarında kullanılan derin döngülü sulu akülerde karbon katkısını standart özellik olarak sunan ilk üreticidir.

 

Akıllı Karbon tekniğinin Trojan’ın Endüstriyel ve Premium serilerine sağladığı avantajlar:

Kısmi şarj şartlarında sülfatlaşma oranında azalma

Akünün Şarj olma kabiliyetinin  geliştirilmesi

Yüksek enerji verimliliği

Kısmi şarj şartlarında daha hızlı şarj

 

Trojan, Akıllı Karbon ilavesi ile üretilen ve dayanıklı tasarıma sahip derin döngülü akülerinin, günlük çalışmada daha uzun döngü sayısı ve daha istikrarlı güç sağladığını garanti eder.